التعلیقه علی ریاض المسائل

التعلیقه علی ریاض المسائل نوشته سيد عبد الحسين اللارى به زبان عربی و تنظیم شده در یک جلد می باشد .

این اثر تعلیقه ایست بر کتاب ریاض المسائل سید علی طباطبایی که خود این کتاب شرح کتاب مختصر النافع محقق حلی می باشد .

درباره كتاب

سيد على طباطبائى (1161-1231 ق)كه با عنوان صاحب رياض از او ياد مى‌شود دو شرح بر كتاب مختصر النافع محقق حلى نوشته‌اند يكى «رياض المسائل في تحقيق الأحكام بالدلائل»يا«رياض المسائل و حياض الدلائل» كه به شرح كبير معروف است و شرح ديگرى كه شرح صغير ناميده مى‌شود. (الذريعه 98/6 و 336/11 و 59/14)
رياض المسائل از مهم‌ترين و دقيق‌ترين كتب فقهى اماميه شمرده مى‌شود و به همين سبب از زمان تأليف همواره مورد توجه فقها قرار گرفته و حواشى متعددى بر آن نوشته شده است.
حاشيه‌ى مرحوم سيد عبد الحسين لارى بر رياض يكى از حواشى مفيد و محققانه‌اى است كه عظمت مقام علمى محشى را به خوبى نمايان مى‌سازد. ايشان در ابتدا عباراتى از رياض را كه نياز به توضيح داشته و يا اين كه نظرشان با نظر ماتن متفاوت بوده به صورت «قوله ...» نقل نموده و سپس به توضيح عبارت منقول و يا بيان ديدگاه خويش مى‌پردازند.
ابوابى از فقه كه در اين حاشيه مورد بحث قرار گرفته عبارت‌اند از: طهارت، صلاة، تجارت، نكاح، مواريث، قضا، شهادات، حدود، قصاص و ديات. حدودا دو سوم حواشى به كتاب الطهاره و يك ششم آن‌ها به كتاب الصلاة تعلق دارند و ساير ابواب داراى حاشيه‌هايى اندك و مختصرند.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

  • اندازه قلم
  •  

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب

×

برای استفاده کاربردی تر از سایت ، اپلیکیشن بازار کتاب قائمیه را دانلود نمایید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.