بسمه تعالی
با توجه به تماس های مکرر و گسترده ی کاربران محترم بخصوص محققین ، طلاب ، دانشجویان و روحانیون کاروان های حج ، بر اساس احساس تکلیف
سایت و نرم افزارهای قائمیه بصورت موقت راه اندازی شد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه

الاعجاز العلمی فی اسرار القرآن الکریم و السنه النبویه

معرفى كتاب

«الاعجاز العلمي في أسرار القرآن الكريم و السنة النبوية»كتابى است كه دربارۀ إعجاز علمى قرآن كريم و سنّت شريف نبوى(ص) نگاشته شده توسط محمد حسنی یوسف می باشد .
نويسنده قرآن كريم را از جنبه‌هاى گوناگونى چون جنبۀ بيانى و ساختارى،ارائۀ گزاره‌هاى عقيدتى،أوامر عبادى،دستورات اخلاقى،ارائه أخبار امّت‌هاى پيشين،توصيه‌هاى پزشكى،اخبار غيبى و غيره داراى اعجاز دانسته و به خصوص به اعجاز علمى قرآن كريم كه نكات بسيارى از آن تا پيش از آغاز پيشرفت‌هاى علمى و فنى در عصر حاضر بر همگان پوشيده مانده بود مى‌پردازد.به اعتقاد نويسنده اعجاز علمى قرآن كريم روش و ابزارى بى‌نظير در دعوت به دين الهى است.
نويسنده در اين كتاب روش جديدى را در تفسير قرآن كريم به كار گرفته و متناسب با پيشرفتهاى علمى و فنى عصر كنونى به تفسير آيات كريمه قرآن پرداخته است تا بدين‌وسيله مردم به تفكر در آسمانها و زمين و نيز درون خود متوجه شده و حقّ را دريابند.
در اين كتاب هم‌چنين به جنبۀ اعجاز علمى كه در سنّت شريف نبوى به چشم مى‌خورد پرداخته شده و رواياتى از سنّت نبوى كه داراى اعجاز علمى است نقل شده است نظير رواياتى كه در مورد فضيلت تراشيدن موى سر نوزاد،ختنه كردن نوزاد و غيره نقل شده است.
نويسنده در تأييد اعجاز علمى قرآن كريم و سنت نبوى به اكتشافات دانشمندان علوم تجربى و غيره استناد مى‌جويد.

ساختار كتاب

كتاب داراى يك مقدمه از نويسنده است كه در آن به توصيف اعجاز قرآنى از جنبه‌هاى مختلف پرداخته شده است.پس از مقدمه عناوين ذيل قرار دارد.
مقاييس الخير و الشرّ،الإيمان بالغيب،قدرة اللّه،جسد الانسان مسخّر له بإذن اللّه،الضحك و البكاء من اللّه تعالى،من معجز القرآن،خلق اللّه آدم،طول آدم حين خلق،ما من كل الماء يكون الولد،نفخ الروح في الجنين،صلاح القلب صلاح الجسد،حلق رأس الوليد،الإختتان،الاستحاضة عرق،العطاس رحمة،تقليم الأظافر،حلق العانة،كوكب الأرض،حركة الارض و دورانها و الحكمة الالهية من ذلك و ...

در پايان كتاب هم بخش خاتمه و نيز خلاصه‌اى از مطالب كتاب به همراه فهرست مطالب آن آمده است.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب